Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Tasarım

Web Tasarım

Yaptığımız İşler

Blog

Karma Resim Sergisi Açıldı » Sakarya Web Tasarım Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanlarının eserlerinin yer aldığı sergi.
Karma Resim Sergisi Açıldı

Karma Resim Sergisi Açıldı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Tasarım Makale
Tasarım Makale Karma Resim Sergisi Açıldı Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanlarının eserlerinin yer aldığı sergi.
Sakarya Web Tasarım +90 212 212 35 17

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas açılışını yaptığı “Birlikte” adlı karma resim sergisi, 27 Eylül'de sanatseverlerle buluştu. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanlarının eserlerinin yer aldığı serginin açılışında sanat ve tıp ilişkisinin önemi vurgulandı. Hipokrat'a kadar dayanan sanat ve tıp ilişkisinin Rönesans'tan günümüze kadar devam ettiği belirtilen sergide, bu doğrultuda Sakarya'da bir ilki gerçekleştirmek adına sanat ve tıp dünyasını birleştiren alternatif bir sanat mekânı sunmanın hedeflendiği kaydedildi.

Bilimsel ve entelektüel gelişimin sanat, tıp ve hasta ilişkisine yaptığı önemli etkilerden bahseden Mediko Sosyal Müdürü Dr. Doğan Erdoğdu da, sanatın tedavi yöntemi olarak kullanımının Türk tarihinde çok eskilere dayandığını vurguladı.


/kaynak:Beyaz Gazete